Kubínska hoľa sa vypína nad mestom Dolný Kubín, ktorý je regionálnym, kultúrnym a historickým centrom Oravy. Rázovitý región v sebe skrýva niekoľko pamätihodností a zaujímavostí. Orava patrí medzi najchladnejšie regióny na Slovensku, leží tu najsevernejší bod Slovenska (Babia hora), ale taktiež je regiónom s množstvom pamiatok, ktoré stoja za návštevu.

Jednou z najvýznamnejších slovenských hradov – Oravský hrad, je vzdialený od Kubínskej hole len pár kilometrov. Jedinečnosť Oravského hradu je v jeho  detailoch – precízne zariadené miestnosti, ktoré vám odkryjú časť histórie.  Hrad ponúka mnoho expozícií, kultúrnych a sprievodných aktivít. Pri návšteve Kubínskej hole by ste hrad nemali určite obísť.

Orava je rodiskom mnohých spisovateľov a umelcov. Priamo v Dolnom Kubíne sa nachádza niekoľko expozícií, ktoré priblížia dejiny a vývoj slovenského umenia. Navštíviť môžete Literárne múzeum P.O.Hviezdoslava, Čaploviču knižnicu, Florinov dom, Oravskú galériu alebo vo vedľajšej obci rodný dom Martina Kukučína.

Chcete sa dozvedieť viac o regióne?
Navštívte podstránku Tipy na výlety na Orave.

 

Spolu tvoríme príbehy.

Spolu sme #kubinska

1 / 10
Kubinska