Región Orava

Kubínska hoľa sa vypína nad mestom Dolný Kubín, ktorý je regionálnym, kultúrnym a historickým centrom Oravy. Rázovitý región v sebe skrýva niekoľko pamätihodností a zaujímavostí.

Atrakcie v okolí

Oravský hrad

Jednou z najvýznamnejších slovenských hradov – Oravský hrad, je vzdialený od Kubínskej hole len pár kilometrov. Jedinečnosť Oravského hradu je v jeho detailoch – precízne zariadené miestnosti, ktoré vám odkryjú časť histórie. Hrad ponúka mnoho expozícií, kultúrnych a sprievodných aktivít. Pri návšteve Kubínskej hole by ste hrad nemali určite obísť.

16 km od Kubínskej

Plte Orava

Vyhliadková plavba starootcovskou plťou po rieke Orava popod bralo Oravského hradu, ktorý je už skoro 800 rokov pyšnou dominantou Oravy. Pri našej plavbe sa Vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad a vrátite sa aspoň na chvíľu do minulosti. Odborný výklad histórie pltníctva na Orave je súčasťou plavby. Začiatok plavby je v Hornej Lehote a do Oravského Podzámku plavba trvá 1 hodinu.

16 km od Kubínskej

Oravská lesná železnica

Drevené vozne s veľkými oknami ťahané historickou lokomotívou vás vyvezú na jeden z najkrajších kopcov v okolí, kde vás ohúri výhľad na čistú rajskú prírodu, okolité rozkvitnuté lúky a kopce. Trať sa vlní cez čarokrásne okolie Oravy, preto sú vozne prispôsobené tak, aby ste z nich mali dobrý výhľad na okolitú prírodu. Zážitok je najmä jazda vo vozni bez strechy.

54 km od Kubínskej