Atrakcie v regióne horná Orava

Oravská lesná železnica

Sa nachádza asi 6km od Oravskej lesnej ja e jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. V nástupnej stanici sa nachádza aj detské ihrisko a voliéra s pávmi, ideálny výlet pre rodiny s deťmi.

54 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Plavba loďou po Oravskej priehrade

Okružná vyhliadková plavba loďou s prehliadkou Slanického ostrova umenia. Celú plavbu spríjemňuje krása Oravskej priehrady s nádherným výhľadom na okolité hory, Západné Tatry, Babiu horu + prehliadka Slanického ostrova umenia.

41 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Múzeum oravskej dediny – Brestová, Zuberec

Je umiestnené v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy. Dolnooravský rínok, Hornooravská ulica, Goralské lazy. Nechýbajú tu ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, hrnčiarska pec a iné.

46 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Roháče

Roháče, časť Západných Tatier, sú známe svojimi majestátnymi vrcholmi a nádhernými prírodnými scenériami. Oblasť je ideálna pre turistiku a ponúka množstvo chodníkov, kde môžete obdivovať unikátnu flóru a faunu. Obľúbenou trasou v Roháčoch vhodnou pre rodiny s deťmi je chodník vedúci okolo Roháčskych plies a k Roháčskemu vodopádu. Pre milovníkov prírody je návšteva Roháčov nezabudnuteľným zážitkom.

51 km od Kubínskej
Google Maps

Meander Park Oravice - Aquapark

Nachádza sa v okrese Tvrdošín neďaleko Slovensko-Poľských hraníc. Termálna voda je vysoko mineralizovaná sodno – vápenato – horečnato - siričitá s vysokým obsahom železa. Aquapark ako jeden z mála ponúka vo všetkých bazénoch 100% geotermálnu vodu. To zaručuje plné využitie jeho priaznivých účinkov na organizmus. Doplnkové služby sauny, masáže alebo vírivky ponúkajú komplexnú dávku relaxácie a regenerácie.

53 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Hájovňa pod Babou horou

Idylické miesto pod majestátnou Babou horou, v lone oravskej prírody, je spojené s básnikom Pavlom Országhom Hviezdoslavom a spisovateľom Milom Urbanom. V 80. rokoch 19. storočia Hviezdoslav tu nachádzal inšpiráciu pre svoje dielo "Hájnikova žena". Na začiatku 20. storočia sa tu narodil Milo Urban. V hájovni v Rovniach sú inštalované literárne expozície Oravského múzea, venované Hviezdoslavovmu dielu "Hájnikova žena" a Urbanovi, významnému reprezentantovi modernej slovenskej literatúry.

55 km od kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Galéria maliarky Márie Medveckej v Tvrdošíne

Stála expozícia maliarky Márie Medveckej predstavuje výber z jej celoživotnej tvorby, od druhej polovice 40. rokov až po 80. roky. Otvorená bola v roku 1979 pri príležitosti jej životného jubilea a obsahuje diela zo zbierok Oravskej galérie. Prezentuje 180 obrazov a 88 kresieb, ktoré sú usporiadané podľa výtvarného a estetického hľadiska, bez ohľadu na časovú následnosť.

37 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie