Spoznaj krásy Malej Fatry

Obec Terchová

Terchová, malebná obec na severozápade Slovenska, je známa svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Je rodiskom legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka, čo pripomína jeho socha nad dedinou. Okolitá príroda ponúka množstvo turistických trás, vrátane Jánošíkových dier, sústavy vodopádov a kaňonov. Tradičné podujatia, ako Terchovské Vianoce a Jánošíkove dni, lákajú návštevníkov z celého Slovenska. Terchová je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, histórie a kultúry.

32 km od Kubínskej
Google Maps Web

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery, nachádzajúce sa v národnom parku Malá Fatra na Slovensku, sú jednou z najatraktívnejších turistických trás. Trasa vedie cez nádherné rokliny a kaňony, obklopené hustými lesmi a vodopádmi. Návštevníci sa môžu tešiť na chodníky vedúce po rebríkoch, lávkach a mostíkoch, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú prírodu. Jánošíkove diery sú ideálne pre milovníkov dobrodružstva a prírody, pričom prechádzka je vhodná aj pre rodiny s deťmi.

30 km od Kubínskej
Google Maps Web Recenzie

Terchovský vláčik

Terchová a Vrátna dolina lákajú množstvo turistov a výletníkov. Okrem aktívneho výletu si čaro prírody môžete teraz vychutnať aj prostredníctvom vyhliadkovej jazdy Terchovským vláčikom. Súprava má dva vagóny s kapacitou 56 osôb. Vláčik je vybavený zrovnateľnými okienkami a preto škaredé alebo daždivé počasie nie je prekážkou. Okrem krásnej prírody ktorú budete môcť pozorovať počas jazdy sa dozviete veľa zaujímavostí od našich zábavných sprievodcov.

32 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny

Jánošíkov dom

Jánošíkov symbolický dom sa nachádza v jeho rodnej osade u Jánošov v Terchovej. Okrem tradičnej Jánošíkovej izby tu nájdete aj miestnosť s jedinečnými suvenírmi a interaktívnymi expozíciami. Súčasťou prehliadky je výklad o histórii Jánošíka a jeho rodine, obohatený o dobové artefakty a fotografie. Návštevníci si môžu vyraziť vlastnú pamätnú mincu, ktorá je zahrnutá v cene vstupného. Okolie domu ponúka aj možnosť vychádzky po náučnom chodníku, ktorý vedie po stopách legendárneho zbojníka.

32 km od Kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Výlet lanovkou na Chleb

Výlet lanovkou na Chleb je nezabudnuteľným zážitkom pre návštevníkov Malej Fatry. Lanovka vedie priamo na vrchol Chlebu do Snilovského sedla, ktorý sa nachádza vo výške 1 645 metrov. Počas jazdy lanovkou sa môžete kochať nádhernými panoramatickými výhľadmi na okolitú krajinu, čo robí tento zážitok ešte výnimočnejším. Na vrchole sa nachádza turistická chata, kde si môžete oddýchnuť a občerstviť sa. Okolie ponúka množstvo turistických trás. Výlet lanovkou na Chleb je ideálny pre rodiny, turistov a milovníkov prírody, ktorí túžia po krásnych scenériách a čerstvom horskom vzduchu.

38 km od kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie

Turistika v Malej Fatre

Turistické trasy v okolí Terchovej ponúkajú nádherné prírodné scenérie a množstvo možností pre milovníkov hôr. Národný park Malá Fatra je plný malebných chodníkov, ktoré vedú cez husté lesy, lúky a skalné formácie. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí výstup na Veľký Rozsutec, ktorý je známy svojimi strmými svahmi a úchvatnými výhľadmi na okolitú krajinu. Ďalšou zaujímavou trasou je výstup na Chleb, odkiaľ môžete pokračovať po hrebeni až na Poludňový Grúň, čo poskytuje panoramatické výhľady na Malú Fatru. Trasa na Veľký Kriváň, najvyšší vrch Malej Fatry, je ďalšou vynikajúcou voľbou pre turistov hľadajúcich výzvy a nádhernú prírodu. Tieto vrcholové túry ponúkajú neopakovateľný zážitok a možnosť naplno si užiť krásy slovenských hôr.

32 km od Kubínskej
Google Maps Web

Lanový Park Dino Adventure

Dino Adventure Park v Terchovej je obľúbenou atrakciou pre rodiny s deťmi. Nachádza sa v borovicovom lese v blízkosti futbalového štadióna a Terchovského amfiteátra. Park ponúka rôznorodé detské lezecké prekážky a lanové dráhy pre deti aj dospelých, čo zabezpečuje zábavu a adrenalínový zážitok pre celú rodinu. Najväčším lákadlom sú obrie modely pravekých dinosaurov, ktoré dotvárajú pravekú atmosféru parku. Na náučnom chodníku sa návštevníci môžu dozvedieť zaujímavé informácie o vystavených dinosauroch

31 km od kubínskej
Google Maps Web Cenník Otváracie hodiny Recenzie